تکنیک های مختلف اسکنر برای تندیس فردی ومجسمه سازی

اسکنرFuel3d

کاربرد اسکنرهای سه بعدی اولین بار برای صنعت پزشکی متمرکز شده بود چندان طولی نکشید ، برای مصرف عموم مورد استفاده قرار گرفت. برخلاف اسکنرهای 3 بعدی رایج بزرگ، که غیر قابل جا به جایی و وابسته به لیزر هستند، قابل حمل است و از دو دوربین و سه فلش برای تصویربرداری استفاده می کند. این فناوری، مشابه چشم انسان عمل می کند که برای تهیه تصویر سه بعدی، آن را از دوزاویه متفاوت ثبت می کند.این اسکنر مثل فرمان اتومبیل است. آن را از دو طرف در دست می گیرد، به طرف مدل مورد نظر نگه می دارید و با فشردن دکمه های چپ و راست، اسکن شروع می شود.ا سکن سه بعدی برای طراحان و توسعه دهندگان با انعطاف بیشتری همراه خواهد بود چرا که می توانند از هر چیزی تصویر سه بعدی تهیه کنند و به راحتی به جزئیات دست یابند، بدون این که نیاز به تلفیق تعدادی زیادی تصویر برای تهیه مدل  سه بعدی باشند. با یک نرم افزار ویرایشگر عکس نیز عرضه می شود تا در صورت نیاز، بتوانید تغییرات لازم را روی مدل انجام دهید.مدل های سه بعدی تهیه شده می توانند در جاهای مختلفی کاربرد داشته باشند: نمونه سازی سه بعدی، ساخت بازی های رایانه ای و... 

اسکنر سه بعدی اصفهان

تصویر تنها طی چند ثانیه و با تاباندن نور فلش ثبت شد و روی کامپیوتر به نمایش در آمد و میزان جزئیات و بافت پوست، قابل توجه است. البته برای تهیه مدل سه بعدی کامل به ثبت 2 الی 3 عکس نیاز است ممکن است در آینده ای نه چندان دور آن را در وبکم لپ تاپ ها یا تلفن های هوشمندمان ببینیم.


مزیت :fuel3d

کمتر از 0.1 ثانیه با وضوح بالا و تصویر برداری سریع و مقرون به صرفه ، قادر به عکس گرفتن صورت و اشیاء مختلف وهمچنین برای  داشتن  چهره قهرمانان وورزشکاران مورد علاقه خود ، به راحتی قابل حمل و نقل .
FUEL3D درنواوری منجر به بازا های جدید شده است از قبیل : 

1- منجربه تحول کسب وکار

2- منجربه بازار های جدید

3- منجر بهبود بهره وری

4-  منجرجذب سرمایه گذاری

 

FUEL درسیستم اندازه گیری زخم

تصاویر سه بعدی  از زخم این اجازه را می دهد تا اندازه گیری عینی برای ارزیابی دقیق زخم باشد. اندازه گیری دقیق در تغییرات در اندازه زخم وشرایط بافت یک گام انقلابی در ارزیابی از زخم است. با نظارت بر تغییرات در حجم و ساختار بافت ، این امکان وجود دارد تا با دقت بیشتری درک فرایند  درمان و انطباق  درمان با بهره وری بهینه ، صرفه جویی در وقت و پول، در سیستم بهداشت و درمان باشد.


اسکنر EVA 3d

 این دستگاه اسکنر از همکاری دو شرکت روسیه ولتونی  میباشد .فرایند اسکن کمی مانند اسپری می ماند،دست خود را بالا و پایین جلو و عقب و چرخش مچ دست میباشد. اشیاء  سیاه و براق ،تیز و لبه دار، و شیشه شفاف  قابل اسکن نمی باشد. حالت ایده ال را داشته باشد، در حالت نشسته یا ایستاده هیچ حرکتی نداشته باشد. 


مزیت 

وزن 1.8کیلو گرم ،  نداشتن سیم  ، صفحه نمایش لمسی و با استفاده از کنترل برای شروع و پایان اسکنروبرای پاک کردن شی ء اسکن شده  استفاده میشود.نرم افزار قدرتمند و رایگان و دقت0.2 میکرون ،  بافت رنگی دقیق ، زمان اسکن این اسکنر 3-2 دقیقه  میباشد. با فلش  USBفایل اسکن شده را به کامپیوتر منتقل میکند. 

اسکنرهای سه بعدی موبایل

اسکنر EORA 3D

یکی از ویژیگی منحصر به فرد لیزر سبز رنگش است باعث میشود که در انواع شرایط نوری اسکن کند .  بلوتوث در دستگاه اسکنروجود دارد که فایل اسکن شده به طور مستقیم به شرکت shapeways-sketchfab اپلود کند. برنامه به طور اسان نصب میشود ، نور لیزر سبز رنگ شامل : لنز شیشه ای  با پوشش ضد باز تاب است و طول موج 520 نانو متر.

اسکنر سه بعدی دستی موبایل با سیستم عامل اندروید

طیف وسیعی و اشیاء کوچکو بزرگ با رنگ های مختلف را اسکن میکند در عرض 5دقیقه اسکن و روی  صفحه نمایش گوشی نشان می دهد. برای گوشی های هوشمند اندروید میباشد.