فیلامنت پرینت 3 بعدی یا مواد مصرفی پرینترهای 3 بعدی از جنس پلیمرهای گرمانرم(ترموپلاست) می باشد. این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود، از این رو می توان گفت کلیه پلیمرهای گرمانرم قابلیت استفاده در پرینتر 3 بعدی را دارند.

اسکنرهای سه بعدی وظیفه ابعاد برداری از اشیاء موجود در دنیای واقعی به صورت ابری از نقاط می باشد.امروزه با توجه به گسترش استفاده از پرینترهای سه بعدی استفاده از اسکنرهای سه بعدی امری ضروری گردیده است. . .

پرینترهای سه بعدی در طرح ها و ابعاد متنوع تولید و عرضه می گردد تنوع بسیار زیاد این دستگاه ها انتخاب درست را برای خریداران مشکل نموده است. گروه فنی و مهندسی پارتاک با شناخت از انواع پرینترها به شما در انتخاب بهترین کمک خواهد کرد.


ساخت قطعات پيچيده ريخته گري نيازمند مدل هاي دقيق براي توليد مي باشد. گروه فني و مهندسي پارتاک با دانش فني لازم و در دست داشتن ابزار مناسب امکان ساخت پيچيده ترين مدل هاي ريخته گري را در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب براي مشتريان خود به ارمغان آورده است.

پرينت سه بعدي به مهندسان و معماران و هنرمندان اين امکان را مي دهد که طرح هاي پيچيده و حرفه اي خود را به صورت يک مدل کاملا واقعی و فیزیکی به مشتريان خود ارائه نمايند استفاده از اين تکنولوژي ساخت پيچيده ترین اجسام و ماکت ها را میسر ساخته است.

پرینتر های سه بعدی امکان ساخت قطعات در تیراژ پایین و یا تولید نمونه اولیه قبل از تولید انبوه را بدون نیاز به ابزار سازی و قالب سازی با حداقل هزینه میسر ساخته اند. ساخت قالب برای قطعات در تیراژ پایین مقرون به صرفه نبوده و همچنین نیازمند زمان زیادی برای اماده سازی قالب میباشد.صنایع نفت و گاز . . .


کاربرد اسکنرهای سه بعدی اولین بار برای صنعت پزشکی متمرکز شده بود چندان طولی نکشید ، برای مصرف عموم مورد استفاده قرار گرفت. برخلاف اسکنرهای 3 بعدی رایج بزرگ، که غیر قابل جا به جایی و وابسته به لیزر هستند، قابل حمل است .

امروزه با توجه به قابلیت های بسیار زیاد فناوري های پرينت سه بعدي کاربرد این تکنولوژی در تمامی علوم و فنون نفوذ پیدا کرده است وهزینه های بسیار زیادی را در بخش تولید کاسته است. این تکنولوژی در صنایع نظامی، فضایی، خودرو، پزشکی، طلا و جواهر، معماری و... کاربردهای فراوانی پیدا کرده است.

در دنیای امروز سرعت نقش به سزایی را  در رسیدن به موفقیت ایفا می کند. امروزه پرینترهای سه بعدی زمان به واقعیت پیوستن طرح ها و ایده های شما را به حداقل رسانده اند. گروه فنی و مهندسی پارتاک از سال 1390 به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی در اصفهان شروع به فعالیت نموده است و با تکیه بر دانش و خلاقیت و با استفاده از پرینترهای سه بعدی در زمینه مدلسازی، ماکت سازی، ساخت نمونه اولیه، تولید قطعات و مجموعه ها در تیراژ پایین، تعمیر و بازسازی قطعات و مجموعه ها و ... صرفه جویی در زمان و هزینه ها را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است.

 

پرینتر سه بعدی را از ما بخواهید