خلاقیت های هنری و ماکت سازي سريع در معماري توسط پرینتر سه بعدی     

 طراحان و هنرمندان همیشه برای تبدیل طرح ها و ایده های خود به واقعیت دچار بحران و  نگرانی  بوده اند.امکان ساخت قطعات بسیار پیچیده بدون ایجاد محدودیت تولید، توسط پرینت سه بعدی میسر گردیده است.با استفاده از این تکنولوژی میتوان پیچیده ترین طرح هاو ایده هارا بدون نیاز به ساخت ابزار الات و قالب های پیچیده و پر هزینه ایجاد نمود.

 پرینترهای سه بعدی اين امکان را براي هنرمندان فراهم نموده که طرح ها و ايده هاي خود را به صورت محصولات کاملا سفارشي به نمايش بگذارند.    

 
 ساخت تندیس

  معماران و طراحان داخلی برای تفهیم طرح ها وایده های خود به مشتریان از تصاویر طراحی شده در نرم افزارهای سه بعدی استفاده می نموده اند ولی با استفاده از پرینت سه بعدی امکان ارائه طرح ها وایده ها به صورت کاملا فیزیکی و سه بعدی در ابعاد کوچک تر از واقعیت فراهم گردیده است.

پرينت سه بعدي به مهندسان و معماران اين امکان را مي دهد که طرح هاي پيچيده و حرفه اي خود را به صورت يک ماکت جذاب به مشتريان خود ارائه نمايند استفاده از اين تکنولوژي باعث گرديده ساخت ماکت هاي پيچيده اي که به روشهاي سنتي و دستي با مشکلات زيادي روبروست و يا بعضا قابل اجرا نيست، براحتي و در زماني اندک، قابل انجام باشد.

 

ماکت سازی معماری

 

 

لطفا جهت مشاهده مجموعه عکس در زمینه کاربرد پرینترهای سه بعدی در صنعت ماکت سازی بر روی همین لین کلیک فرمائید . . .

 همچنین برای مشاهده نحوه ساخت ماکت با چاپگر سه بعدی بر روی همین لینک کلیک فرمائید . . .