HyperLink
عنوان: استفاده از پرینترهای سه بعدی در رباتیک
توضیحات: برای ساخت و ایجاد قطعات رباتها با هر اندازه و شکل مورد نظر و ایجاد بردهاي مورد نیاز در ساخت رباط از چاپگر سه بعدی استفاده می شود. لازم به ذکر است که قطعات تولیدی برای رباتها دارای دقت و ظرافت بالایی می باشند.
HyperLink
عنوان: کاربرد چاپگر سه بعدی در علم پزشکی
توضیحات: ترکیبی از تصویربرداري سه بعدي و تکنیک هاي سریع نمونه سازي در جراحی ، براي تولید پروتز سفارشی جمجمه اي و براي برنامه ریزي قبل از عمل استفاده می شود. روش ارائه شده با هدف ایجاد یک مدل ایده آل سبب: کاهش خطر آسیب موضعی بافتی از واکنش گرمازا پخت ، کاهش زمان حین عمل و جلوگیري از بازسازي نامتقارن با استفاده از تکنیک مهندسی معکوس می شود. به طور مثال در شکل از پرینتر سه بعدي براي ایجاد قسمتی از بخش ناقص جمجمه استفاده شده است.
HyperLink
عنوان: ساخت ماکتهای انیمیشنی سه بعدی با چاپگر سه بعدی
توضیحات: یکی دیگر از کاربردهایی که جدیدا برای پرینترهای سه بعدی بوجود آمده ساخت ماکتهای انیمیشنی می باشد. لطفا برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگتر بر روی عکس کلیک فرمائید.
HyperLink
عنوان: ساخت کلاه دوچرخه سواری ضد ضربه با پرینتر سه بعدی
توضیحات: یکی دیگر از تولیدات چاپگرهای سه بعدی ، کلاه ایمنی ضد ضربه دوچرخه سواری می باشد. این نوع کلاه دارای دوام و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به کلاه های یونولیتی موجود در بازار می باشد.
HyperLink
عنوان: ساخت ماکت به صورت جزء به جزء
توضیحات: با استفاده از قابلیتهای چاپگرهای سه بعدی می توان ماکتها را به صورت اجزای جدا از هم تولید کرد و سپس آنها را به هم متصل نمود. برای ماکتهایی که دارای پیچیدگی زیاد هستند این روش مناسب می باشد .
HyperLink
عنوان: ساخت گوشواره ضد حساسیت با چاپگر سه بعدی
توضیحات: یکی از معایب گوشواره ها چه اصل و چه بدل ایجاد حساسیت در گوش خانمها می باشد. جدیدا با استفاده از پرینترهای 3 بعدی می توان گوشواره هایی زیبا و ضد حساسیت تولید نمود. نمونه در شکل قابل مشاهده می باشد.
HyperLink
عنوان: ساخت چزاغ خوابهای زیبا با استفاده از پرینترهای سه بعدی
توضیحات: یکی دیگر از نوآوریهای انجام شده با چاپگر 3 بعدی تولید چراغ خوابهای بسیار زیبا و ظریف است که در شکل نمونه ای از آن را میتوانید ملاحظه بنمایید.
HyperLink
عنوان: کاربرد پرینترهای سه بعدی در جواهر سازی
توضیحات: چاپگرهای سه بعدی در صنعت جواهر سازی نیز نفوذ کرده اند. بدین صورت که قبل از تولید انبوه یک نمونه از مدل مورد نظر ساخته می شود و در صورتی که نمونه مورد نظر مورد پسند بود به تولید انبوه برای مشتریان و خانمهای مشکل پسند می رسد.
HyperLink
عنوان: آتل بندی با استفاده از پرینترهای سه بعدی
توضیحات: یکی از کاربردهای پرینترهای سه بعدی در بخش پزشکی طراحی و ساخت آتل می باشد. مزیت این آتلها در شکل زیبای آنها و سبکی آنهاست.
HyperLink
عنوان: پرینترهای سه بعدی دفتر پارتاک
توضیحات: پرینترهای سه بعدی در حالات اولیه بیشتر برای ساخت ماکت ها و وسایل مورد نظر افراد استفاده می شود که می توانند با وضوح بالا به کمک کاربران بیایند و طرح های پیشرفته تر از این نوع پرینتر ها می توانند با استفاده از مواد مختلف استفاده شده وسایل را به صورت واقعی تر ساخته و دقیقا مشابه نمونه مورد نظر شوند که این دستگاه ها نیز همچنان در حال پیشرفت می باشند و در حال حاضر جدیدترین نوع پرینتر سه بعدی می تواند با استفاده از پودر فلزات قطعات فلزی با کیفیت بسیار بالا تولید نماید.
HyperLink
عنوان: ساخت دندان مصنوعی با پرینترهای سه بعدی
توضیحات: یکی از کاربردهای منحصر به فرد و بسیار جالبی که در حال حاضر از آن استفاده می شود استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنعت دندانپزشکی برای تولید دندان مصنوعی است. ساخت دندان مصنوعی در این روش بسیار سریعتر انجام می پذیرد .
HyperLink
عنوان: پرینت سه بعدی اعضای مصنوعی بدن
توضیحات: ساخت اعضای مصنوعی بدن در اندازه دلخواه به سنتی کاری زمانبر و دشوار و هزینه بر است. با استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنعت پزشکی به راحتی می توان اعضای مصنوعی بدن را به اندازه دلخواه تولید نمود.
HyperLink
عنوان: پرینت سه بعدی چرخدنده در ابعاد بسیار کوچک
توضیحات: یکی از کاربردهای پرینت سه بعدی و در حقیقت یکی از قابلیتهای بسیار جالب توجه پرینترهای سه بعدی ساخت قطعات بسیار کوچک می باشد. چرخدنده هایی که در شکل مشاهده می نمایید در حد کمتر از نیم سانتیمتر قطر دارند که با استفاده از پرینترهای سه بعدی تولید شده اند.
HyperLink
عنوان: ساخت کفش های راحتی با استفاده از پرینتر سه بعدی
توضیحات: کفشهای راحتی یکی دیگر از تولیدات پرینترهای سه بعدی می باشد. دوام و راحتی این کفشها در برخی موارد قابل رقابت می باشد. میتوانید مدل کفش راحتی خود را طراحی کرده و سپس آن را در واقعیت توسط پرینتر سه بعدی ایجاد و استفاده نمایید.
HyperLink
عنوان: ساخت فراکتال ها با استفاده از پرینتر سه بعدی
توضیحات: فراکتالها اشکال سه بعدی بسیار زیبایی هستند که در نتیجه اجرای برخی از توابع ریاضی در کامپیوتر تولید می شوند. برخی از این فراکتالها در صنایع کاربرد دارد. با استفاده از پرینترهای سه بعدی می توان فراکتالهای سه بعدی را پرینت نمود.
HyperLink
عنوان: ساخت لیوان فانتزی با استفاده از پرینت سه بعدی
توضیحات: با استفاده از پرینترهای سه بعدی می توانید لیوانهای فانتزی در رنگها و اندازه های مختلف ایجاد کنید. کیفیت این لیوانها بستگی به نوع ماده وصرفی آنها دارد. معموولا این گونه لیوانها دارای کیفیت بالا و ماندگاری بیشتری می باشند.
HyperLink
عنوان: پرینت سه بعدی کفشهای فانتزی زنانه
توضیحات: اگر شما خانمی مشکل پسند برای انتخاب کفش مناسب هستید می توانید کفش فانتزی خود را به صورت سه بعدی طراحی نموده و سپس آن را با استفاده از پرینتر سه بعدی به واقعیت تبدیل نمایید. هر مدل سه بعدی از کفش که مورد نظر شما باشد با استفاده از پرینتر سه بعدی قابل پیاده سازی است و کیفیت آن نیز در برخی موارد از کفشهای تولیدی در بازار نیز به مراتب بالاتر است.
HyperLink
عنوان: ساخت قاب تلفن همراه با استفاده از پرینت سه بعدی
توضیحات: قاب تلفن همراه تان را با سلیقه خودتان طراحی کنید و با استفاده از پرینتر سه بعدی آن را بسازید. این روش هم سریع است هم به صرفه. طرحی را که خوتان با سلیقه شخصی خودتان طراحی نموده اید را می توانید با استفاده از پرینترهای سه بعدی به سرعت بسازید. تنوع رنگ نیز زیاد است و محدودیتی برای این مساله وجود ندارد. بخشهای پیچیده قاب موبایل نیز به راحتی با پرینتر سه بعدی قابل ایجاد است.
HyperLink
عنوان: فیلامنت پرینت سه بعدی Filament
توضیحات: فیلامنت پرینترهای سه بعدی با قطر 1.75 و 3 میلیمتر تولید می شود، این مواد با جنس های مختلف (ABS, PLA,PC,WOOD,PA,…) و در رنگ های متفاوت و شفاف موجود بوده و به صورت رول های یک کیلویی عرضه می گردد.
HyperLink
عنوان: ماکت سازی و مدلسازی در معماری و هنر
توضیحات: ساخت قطعات بسيار پيچيده توسط پرينت سه بعدي امکان اجراي طرح ها و ايده هاي هنرمندان و تبدیل آنها به محصولات کاملا سفارشي را ميسر مي سازد. استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی باعث گرديده ساخت ماکت هاي پيچيده اي که به روشهاي قدیمی و دستي با مشکلات زيادي روبروست و يا گاها قابل اجرا نيست، براحتي و در زماني اندک، قابل انجام باشد.
HyperLink
عنوان: مدلسازی سریع برای قطعات پیچیده ریخته گری
توضیحات: ساخت مدل هاي ريخته گري پيچيده در کمترين زمان و دقت بالا با استفاده از پرينت سه بعدي صرفه جويي اقتصادي قابل ملاحظه اي را براي صنعتگران و تامين کنندگان قطعات يدکي صنايع نفت و گاز ، پتروشيمي، فولاد و ... به همراه داشته است. با توجه به اينکه در فرآيند پرينت سه بُعدي، پيچيدگي قطعات هزينه مازادي را تحميل نمي کند در نتيجه ساخت مدل قطعات پيچيده مانند انواع پروانه ها (impellers)، شيرها (valves) و ... به کمک پرينت سه بعدي بسيار مقرون به صرفه خواهد بود.
HyperLink
عنوان: توليد قطعات در تيراژ پايين بدون نياز به قالب
توضیحات: ساخت قطعات پليمري نيازمند ساخت قالب و صرف هزينه و زمان زيادي مي باشد. پرينت سه بعدي امکان ساخت قطعات در تيراژ پايين را بدون نياز به قالب و در کوتاهترين زمان ممکن ميسر ساخته است.
HyperLink
عنوان: پرینتر سه بعدی و ماکت سازی
توضیحات: پرينت سه بعدي به مهندسان و معماران اين امکان را مي دهد که طرح هاي پيچيده و حرفه اي خود را به صورت يک ماکت جذاب به مشتريان خود ارائه نمايند استفاده از اين تکنولوژي باعث گرديده ساخت ماکت هاي پيچيده اي که به روشهاي سنتي و دستي با مشکلات زيادي روبروست و يا بعضا قابل اجرا نيست، براحتي و در زماني اندک، قابل انجام باشد.
HyperLink
عنوان: نمونه سازی قبل از تولید انبوه
توضیحات: ساخت يک نمونه سه بعدي مطابق با ابعاد و اندازه هاي دقيق محصول قبل از ساخت قالب وتوليد انبوه، علاوه بر امکان لمس فيزيکي قطعه، احتمال وقوع خطا در طراحي و توليد نهايي را کاهش خواهد داد که در نتيجه کاهش هزينه هاي احتمالي و افزايش کيفيت محصول را در پي خواهد داشت.